Czy ząb powinien zostać leczony kanałowo?

Od miesiąca mam problem z zębem, boli na zimno, ciepło, słodkie. Ma ubytek, ale nie duży. RTG nic nie wykazało. 2 tyg temu zaczął reagować na nacisk, biorę antybiotyk, mam w zębie obecnie tlenek cynku. Ząb boli szczególnie w nocy, w dzień potrafi przestać, boli mnie szyja, szczęka, ucho, gorączkuję. Moj lekarz sugeruje, ze przyczyna tkwi w kieszeni za 8, ale gdy dotykam 7 to ona mnie boli, inne zęby nie. Czy to kwalifikuje się na leczenie kanałowe? Proszę lekarza o poradę. Dziękuję

Dzień dobry,
kieszeń za zębem mądrości powinna powoli zareagować poprawą na antybiotyk. Oczywiście dobrze byłoby, gdyby była do tego dokładnie wyczyszczona i wypłukana. Lekarz może założyć również sączek pomagający w odpływie ropy z kieszeni. W miarę upływu czasu sytuacja powinna się poprawiać. Jeżeli ból w okolicy siódemki mimo to wzrasta, to raczej obawiam się, że należy przeleczyć ją kanałowo. Oczywiście trudno udzielić mi dokładnej rady bez zbadania zęba i oceny zdjęć rentgenowskich.