Czy zabieg kardiowersji jest bezpieczny?

Witam,4dni temu mojej mamie(72lata) przy okazji badań profilaktycznych zbadano ciśnienie i puls-puls 129,lekarka przestraszona zrobiła badanie ekg,poczta wpisała skierowanie do szpitala,od razu tego samego dnia udałam się z nią do szpitala i tam powtórzone zostały badania ekg,podano jej kroplowke z magnezem i potasem i po 4 godzinach,kiedy serce przestało szaleć mama została wypisana.Lekarz przepisal jej leki i po dwóch dniach puls unormowal się do 70,dziś skacze ze 120-137,przez cały ten czas mama nie czuła i nie czuje się źle jak i nie czuje żadnych niepokojących objawów,zarejestrowana jest tez na zabieg kardiowersji(za 3 m-sc) i prywatne badanie usg,niepokoi mnie niespadajacy puls mimo leków,czy może wspomagać się też suplementami typu-magnez,potas? Lekarz na sorze stwierdził arytmie serca-czy diagnoza ta tylko po badaniu ekg jest możliwa? A zabieg kardiowersji czy to bezpieczne?

Arytmie widać właśnie podczas EKG. Kardiowersja jest zabiegiem wykonywanym często, jest stosunkowo bezpieczna.
Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.