Czy zabieg laparoskopii można wykonać podczas miesiączki?

Witam , 1 lutego mam umówiona zabieg laparoskopi , bede miała wycinane torbiele . Lekarz na dwa miesiące przepisał mi proszki antykoncepcyjne. Niestety gdy skończę brać drugie opakowanie tzn. Ostatni proszek to będzie 26 stycznia . Wypadnie na to , że w trakcie zabiegu bede miała miesiączke. Proszę mi powiedzieć czy zabieg laparoskopi moze b yc wykonany w trakcie miesiączki? Czy jak skórce branoe tabletek anty np. I 3 dni zostanę wcześniej misieczki ????

- jest to względne przeciwwskazanie do zabiegu i raczej nie powinno się wykonać zabiegów w czasie miesiączkowania
Czy jak skórce branoe tabletek anty np. I 3 dni zostanę wcześniej misieczki ?
- to raczej lepiej brać ciągiem, bez przerw tabletki antykoncepcyjne to wtedy nie powinno pojawić się krwawienie miesiączkowe
W razie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z ginekologiem prowadzącym, bo to on musi w tej sprawie podjąć decyzję.