Czy zabieg obcięcia skórki na żołędziu może powodować niechęć do seksu?

Ogólnie taka sytuacja trwa już około rok. Myślałam na początku, że może mnie zdradza, ale to nie tutaj jest problem. Jestem pewna, że zaczęło się od nowej, bardzo odpowiedzialnej pracy, wymawiał się stresem w pracy, Jedak nawet jak nie miał stresu to były przytulania, mile słowa, super spędzony czas we dwoje. Kończyło się na zasypianiu w objęciach. Moim zdaniem miało to związek z operacją - obcięcia skórki na żołędziu penisa (miał po operacji zapalenie, przez które zażywał lekarstwa, które powodowały problemy ze wzwodem). Oczywiście rozmawialiśmy na ten temat. Mówi, że naprawdę mnie kocha, że cudownie się dogadujemy, ale już wie jak się w łóżku zachowam i jakoś go po prostu nie ciągnie. Jednak, gdy coś zmieniałam, to spotykałam się z dziwną rekcja typu "co ty robisz". Chłopak chce, byśmy nad tym pracowali. Już nie wiem co mam robić, bo kochamy się, nie chce go skrzywdzić, ale boję się, że jak tak dalej będzie, to go zdradzę prędzej czy później. Dla mnie seks est częścią związku. Ciągle mi mówi, żebym mu czas dała, ale to już prawie rok jest. Jeśli ja zaczynam znowu ten temat i mówię otwarcie, że boję się co będzie w przyszłości, to mamy wtedy cudowny seks a później znowu nic. Tylko przytulania, rozmowy ,itp. Chciałam iść do seksuologa, jednak mój chłopak stwierdził, że sami sobie poradzimy. Nie wiem czy to moja wina, czy ma to coś wspólnego z jego operacja. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Witam.

Zabieg, jakiemu został poddany Twój partner może budzić w nim brak pewności siebie, zażenowanie i obawę o Twój odbiór jego 'męskości'. Jakiekolwiek dysfunkcje mężczyzny w sferze intymnej mogą powodować dyskomfort współżycia, ale przede wszystkim lęk przed negatywnym rezultatem zbliżenia i niewystarczającymi doznaniami partnerki. Być może na jakość stosunku może mieć również charakter wykonywanej przez partnera pracy i wiążący się z tym stres, mogący powodować zaburzenia wzwodu.

Stanowczo doradzam dialog z partnerem i przekonanie go o satysfakcji ze współżycia oraz stworzenie poczucia Twojej akceptacji. Zalecam również kontakt ze specjalistą seksuologiem lub podjęcie terapii psychologicznej.

Pozdrawiam.