Czy zabieg usunięcia błony dziewiczej to dobry pomysł?

Witam, Jestem nastolatką, niedawno byłam pierwszy raz na wizycie ginekologicznej. Pani doktor badając mnie powiedziała, że mogę mieć problemy we współżyciu przez błonę dziewiczą. Zaproponowała mi zabieg usunięcia tej błony w prywatnym gabinecie ginekologicznym. Myślę, że jestem na ten zabieg gotowa, ponieważ nie chcę odczuwać dyskomfortu przy tzw. ''pierwszym razie''. Czy jest to dobre rozwiązanie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Błona dziewicza może wykazywać pewną zmienność osobniczą co do grubości oraz powierzchni jaką zajmuje w świetle ujścia zewnętrznego pochwy.Jeżeli w badaniu ginekologicznym została stwierdzona błona dziewicza o "masywnej" budowie to naprawdę warto zastanowić się nad zabiegiem defloracji.

Skorzystanie z pomocy ginekologa w tej kwestii może oszczędzić nadmiernego bólu oraz krwawienia, co mogłoby wpłynąć na wspomnienia dotyczące inicjacji seksualnej.

Redakcja abcZdrowie.pl