Czy zabieg w przypadku wykrycia zwapnienia aorty jest bezpieczny?

Mój tata ma 76 lat podczas echa serca stwierdzono u niego zwapnienie aorty , kardiolog proponuje zabieg ??? Czy to bezpieczne w jego wieku ??/

Lek. Paweł Szadkowski

Pani opis nie pozwala na to żeby udzielić pani odpowiedzi na pytanie. Konieczna jest analiza pełnego obrazu klinicznego pacjenta włącznie z wynikami badań dodatkowych. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, a w razie wątpliwości zasięgnąć opinii drugiego kardiologa.