Czy zabiegi mezoterapii igłowej i wypełnień bruzd kwasem hialuronowym są bezpieczne?

Witam. Spotkalam sie z 2 opiniami. Ktora jest prawdziwa. 1. Zabiegi jak mezoterapia iglowa czy wypelnianie bruzd kwasem hialuronowych sa bezpieczne dla organizmu i nie uzalezniaja od nich skory a mikronaklucia sa dobre dla skory. 2. Skora bedzie sie domagac takich zabiegow i szybciej starzec, naklucia sa niedobre i te zabiegi to trin marketingowy. Robic zatem czy nie robic?

Zarówno wypełnienia z kwasem hialuronowym, jak i mezoterapia preparatami przeznaczonymi do tego celu są uznanymi metodami poprawy wyglądu i kondycji skóry. Jednak należy pamiętać, że nie ma żadnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które nie niosą za sobą żadnego ryzyka, dlatego powinny być wykonane przez kompetentnego lekarza (a nie, jak się teraz często zdarza- panią kosmetyczką). Osobiście polecam zarówno regularną mezoterapię skóry twarzy i szyi, jak i stosowane z rozwagą wypełniania kwasem hialuronowym.

Witam,
w medycynie estetycznej nie mam doświadczenia. Po zastosowaniu kw hialuronowego raz na jakiś czas (kilka miesiecy) trzeba bedzie powtorzyc zabieg aby utrzymać efekt. Prosze spróbować serię masażu twarzy na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu poprzedzone peelingiem. Systematyczny masaz działa ujędrniająco a jest nieinwazyjnym zabiegiem.
Pozdrawiam

Zabiegi mezoterapii oraz wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym są bezpieczne pod warunkiem że przeprowadzane są przez doświadczonego, certyfikowanego lekarza Mikronakłucia pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny i NIE uzależniają ( "rozleniwiają ") skóry