Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zabiegi zmniejszenia żołądka są refundowane przez NFZ?

Dzień dobry . Chciałabym się dowiedzieć czy zabiegi zmniejszające żołądekrefundowane przez NFZ . Jeśli tak to jakie kryteria należy spełnić . Moje BMI wynosi 45. Dziękuję za odpowiedź . Małgorzata K.
ponad rok temu

System Ochrony przed Bólem - Pain Protection System

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli istnieją medyczne wskazania do wykonania zabiegu to oczywiście operacja taka jest refundowana przez NFZ. Wskazania to min. : pacjent z BMI 35-50, silna motywacja (zgoda na kryteria żywieniowe i psychologiczne), niejedzący słodyczy nieobjadający się niejedzący pod wpływem stresu, wyrażający zgodę na opiekę poszpitalną oraz zgodę na umieszczenie implantu w ciele. Ważny jest także brak w wywiadzie zgagi oraz źle kontrolowanej cukrzycy typu 2.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Tak, zabiegi bariatryczne (operacyjne leczenie otyłości) są wykonywane w ramach NFZ. Wskazaniami są otyłością III stopnia (BMI>40 kg/m2) oraz otyłością II stopnia (BMI>35 kg/m2), jeżeli występują dodatkowe choroby związane z otyłością (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zespół obturacyjnego bezdechu sennego, ciężka choroba zwyrodnieniowa stawów). Oczywiście trzeba tylko znaleźć ośrodek, który wykonuje takie zabiegi bariatryczne.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
88 poziom zaufania

Przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do chirurga. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy