Czy zaburzenia cyklu miesiączkowego wynikają z odstawienia tabletek hormonalnych?

Witam. W kwietniu zaczęłam brać tabletki hormonalne madinette. Po zażyciu całego opakowania dostałam okres w maju szybciej o 3 dni niż zwykle. Drugiego opakowania nie zaczęłam ponieważ odstawiłam leki. Okres trwał tak jak zawsze 7 dni. Teraz okres spóźnia mi się 2 dni. Czy jest możliwość, że miesiączka się rozregulowala czy raczej powinnam udać się po test ciążowy?

Lek. Tomasz Budlewski

Również po test ciążowy Ew beta hcg z krwi i wizyta u ginekologa