Czy zaburzenia funkcji poznawczych mogą się wzmocnić po lekach SSRI?

http://forum.abczdrowie.pl/forum-nerwica/1152706 - Bardzo proszę lekarza o odpowiedź w powyższym temacie i uratowanie mojego zdrowia.. Czy zaburzeniafunkcji poznawczych mogą się wzmożyć po lekach SSRI? Co mam zrobić? Lądowałem już w tym miesiącu 4x na Izbie Przyjęć Psych Bardzo proszę o konkretne rady. Skupienie uwagi na wykonywaniu innych zajęć nic nie daje, wtedy łapie mnie ból w potylicy, a potem tylko gorzej.. Nie brałem jeszcze dzisiaj leków. Boję się, że to skutki uboczne tak mnie biją.

Jeśli sprawa jest na tyle poważna, proszę się skonsultować ze swoim lekarzem psychiatrą i swoim psychoterapeutą. Mogą to być skutki uboczne- o czym zdecyduje lekarz, podobnie jak o ewentualnej zmianie leków. Mogą to jednak także być objawy nerwicowe, a wówczas warto pracować nad tym w psychoterapii.

Witam,
nie pisze Pan co Pan rozumie dokładnie przez zaburzenia funkcji poznawczych, po SSRi można się spodziewać trudności w koncentracji, choć często jest to sprawa przejściowa, najbardziej dokuczliwa na początku leczenia, przy zmianie dawek. Zawsze jest to także kwestia rachunku pomiędzy zyskami a stratami, domyślam się, ze nawet przejściowe problemy z koncentracją mogą być warte dla osiągnięcia skutków w postaci złagodzenia innych objawów. Co ważne, bardzo proszę wszelkie wątpliwości wyjaśniać z lekarzem prowadzącym, to on zna najlepiej Pana oraz może wyjaśnić zastosowanie terapii jej przewidywany przebieg, po prostu wyjaśnić dlaczego takie a nie inne leki w Pana przypadku, jak będą działały, jakie są ich skutki uboczne oraz jak długo mogą potrwać i jak sobie z nimi radzić. Pozdrawiam.

witam,
SSRI nie powodują zaburzeń funkcji poznawczych, a wręcz odwrotnie mają je poprawiać; z tego co Pan opisuje, to są objawy lęku, potocznie zwane nerwicowymi; wskazane jest podzielenie się tym wszystkim z prowadzącym psychiatrą, możliwe, że leczenie jest jeszcze zbyt krótkie lub dawka leku jest niewystarczająca.
pozdrawiam