Czy zaburzenia koncentracji są wynikiem niedoboru żelaza?

Witam, mam pytanie odnośnie długiego okresu niedoboru żelaza, a mianowicie od 2 lat zażywam preparat Terdyferon a mimo to wyniki żelaza sa słabe od 20 do 60 ug/dl. z ostatnich wyników krwi mam również HGB 11.6g/dl.MCH 25,7 pg. MCHC 31,7 g/dL, RDW 14,8%,PDW 16,9 fL moje samopoczucie się pogarsza, mam ostatnio zaburzenia koncentracji, jestem nerwowa, nie mam siły na nic, chce mi się ciagle spać. Czu te objawy moga byc powodem niedoboru żelaza w org?

Witam, podane objawy mogą być spowodowane niedoborem żelaza. Jednak jeżeli te objawy nasilają się pomimo suplementacji Fe, należy omówić to ze swoim lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam.