Czy zaburzenia lękowe mogą doprowadzić do ablacji?

Witam czy zaburzenia lękowe mogą doprowadzic do ablacji bądź do krioablacji? Gdyż czytałem artykuł że ktoś mial robione i ablacja nie przyniosła rezultatu, i tam psycholog się wypowiedział że już narządy odmawiają życia w takim napięciu... I on się pytał czy to możliwe by stes do tego doprowadził? Czemu psycholog powiedział że przy zaburzeniach lekowych grozi udar bądź zawał.

Dość oczywistym skutkiem stresu jest wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie tętna itp, organizm funkcjonuje wtedy przy dużym obciążeniu co może doprowadzić do fizjologicznych następstw stresu. Nasilenie lęku w Pana pytaniu, wyobrażenie o śmierci sugeruje, że doznaje Pan bardzo silnego obciążenia emocjonalnego. Zalecam konsultację z psychologiem, który będzie w stanie lepiej rozpoznać znaczenie Pana obaw.