Czy zaburzenia libido miną przy stosowaniu leku Escitalopram Teva?

Witam od 6 tygodni biorę Escitalopram Teva 15 mg cierpię na zaburzenia lękowe i fobie społeczną. Odkąd zarzywam te tabletki mam problemy z libido dodam że za nim zaczęłam je brać wszystko było wporzadku co robić? Czy to minie?Proszę o pomoc dziękuję Nadia.

Witam, zaburzenia libido są dosyć częstym skutkam ubocznym przy braniu leków antylękowy i antydepresyjnych. W tym wypadku ulotka podaje m.in,
Bardzo często : nudności.
Często:zmniejszenie lub zwiększenie łaknienia, niepokój, niepokój psychoruchowy, nieprawidłowe marzenia senne,
zmniejszenie popędu płciowego, brak orgazmu,
bezsenność, senność, zawroty głowy, parestezje, drżenie, zapalenie zatok, ziewanie, biegunka, zaparcia, wymioty, suchość w jamie ustnej, zwiększone pocenie, bóle stawów, bóle mięśni, zaburzenia wytrysku, impotencja, uczucie zmęczenia, gorączka, zwiększenie masy ciała.

Jeżeli o mnie chodzi uważam, że leczenie farmakologiczne nie jest wskazane zaburzeniach lękowy. Całkiem dobre wyniki aż do całkowitego wyleczenia można uzyskać dobrą psychoterapię kognitywno- behavoiuralna + specjalistyczny trening antystresowy (zaburzenia lękowe) a w przypadku fobii społecznej
hipnoterapią lub systematyczną desnsibilizacją. Pozdrawiam