Czy zaburzenia odżywiania zmniejszają szansę ciąży?

Witam,czy zaburzenia odżywiania zmniejszają szansę ciąży?Od kwietnia cierpię na bulimie,w przeciągu tygodnia schudłam 4kg, czy przy nie regularnym okresie ryzyko ciąży jest mniejsze jeśli doszło do zbliżenia podczas okresu (miesiączki mam co 36/38/40 dni, ostatnia miałam 05.08 a wcześniej 28.06.2015) jeśli tak to ostatnio strasznie bolą mnie piersi co to może być? Dodam że nie wiem dokładnie co mi jest gdyż nie byłam u psychologa, wymiotuje raz/dwa razy dziennie. A boję się że mogę być w ciąży.

Dzień dobry,

bulimia jest chorobą wyniszczającą organizm i wskazana jest w Pani przypadku wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Nieregularne odżywianie nie zmniejsza raczej szansy zajścia w ciążę, ale poniżej pewnej masy ciała może ustać miesiączka i wtedy zajście w ciążę jest nie możliwe. Natomiast tak szybkie zrzucanie wagi może odbić się negatywnie na układzie hormonalnym i powodować nieregularne miesiączkowanie.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl