Czy zaburzenia osobowości, depresja i nerwica są całkowicie do wyleczenia?

Witam. Czy zaburzenia osobowości ,depresja i nerwica są całkowicie do wyleczenia. Czy jest prawdopodobieństwo ,że kiedyś może zostać rozpoznana w zachowaniu moim przez osoby z otoczenia, lub specjalistę. Czy podczas występowania tych zaburzeń jest możliwość zostania w przyszłości terapeutą. Czy to jest wykluczone. Dodam że terapia i leki są obecnie stosowane. Wiem również że na pewno długa droga jest jeśli chodzi o leczenie. Jednak najbardziej zależy mi na tym czy można wykonywać w/w zawód.

Na Pani pytanie każda ze szkół terapeutycznych odpowie inaczej. Zaburzenia osobowości to pewien zestaw sztywnych i nieadaptacyjnych cech, więc pewne zachowania mogą być nadal obecne ale nie będą już mieć charakteru objawów. Leczenie zaburzeń osobowości zależnie od ich typu trwa od 1.5 roku do 3-4 lat. Raczej nikt nie da rady wykryć po skutecznym leczeniu że była Pani kiedyś chora. Przebyte leczenie może uniemożliwiac Pani prace ze specyficznymi zaburzeniami a w wypadku innych zwiększać Pani skuteczność. Własna terapia, najlepiej psychodynamiczna powoli staje się warunkiem wykonywania zawodu. Proszę również nie pomijać superwizora - nie jest Pani sama, zawsze powinien być ktoś kto przyjży się Pani pracy. Powodzenia!