Czy zaburzenia osobowości są dziedziczne?

witam,u ojca mojego dziecka zdiagnozowano Zaburzenia osobowości, czy takie zaburzenia sa dziedziczne? jesli tak to w jakim procencie? czy jest mozliwe ze moje dziecko obciazone w ten sposob genetycznie moze miec autyzm? (dziecko ma 27mies. ma opozniony rozwoj psychoruchowy,opozniony rozwoj mowy, zaburzenia si) czy taki rozwoj dziecka moze byc zwiazany z choroba ojca? dodam ze dziecko fizycznie jest bardzo podobne do ojca

Mgr Monika Hibner

Witam,
pyta Pani o sprawy z różnych zakresów. Jedną sprawą jest zaburzenie osobowości, inną autyzm, a inną opóźniony rozwój.
Pozwolę sobie odnieść się tylko do pytania Pani o dziedziczność zaburzenia osobowości. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to choroba a zaburzenie. Powstaje w większej mierze poprzez nieodpowiedną opiekę lub jej brak. Jest możliwość podjęcia psychoterapii w tym zakresie. Nie określa Pani o jakie zaburzenie chodzi i z tego powodu też trudno się odnieść.
Pozdrawiam,
Monika Hibner

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Może mieć różne zaburzenia, w tym zab psychiczne lub po prostu opóźnienie rozwoju. A czy zgłosiła się Pani z dzieckiem na diagnostykę do ośrodka dla autyzmu/ całościowych zaburzeń rozwoju?