Czy zaburzenia pamięci to objawy poważnej choroby?

Jestem strasznie roztrzepaną osobą, to cecha mojego charakteru, ale od pewnego momentu to zaczęło się pogłębiać: zapominam o prostych czynnościach, kończe zdanie nie wiedząc nawet co mówiłam wcześniej, mylę przedmioty np są takie sytuacje, że wiem jak dany przedmiot się nazywa, a moje usta wypowiadają go inaczej i tak się zdarza często, wszystko muszę pisać sobie na kartkach. Czy są to objawy jakiejś poważnej choroby ? I czy to da się leczyć ?

Witam
Nie pisze Pani o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała
Pani jakieś trudne sytuacje?
Czy pracuje Pani w stresie, pod presją czasu?
Problem z pamięcią i koncentracją u ludzi
młodych najczęściej spowodowany jest
brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
depresją lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować
problem z neurologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Takie" roztargnienie", o jakim Pani napisała, może pojawiać się kiedy jest nadmiar obowiązków, z powodu zmęczenia, niedoboru snu, aktywności fizycznej, niedoboru suplementów i wtedy gdy umysł jest zajęty czymś innym niż tym, co w danej chwili.

Proponuję "zwolnić tempo" i poobserwować siebie, jak będzie.

Jeśli uzna Pani, że wymienione symptomy utrudniają Pani codzienność, to wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu i z psychologiem (w ramach NFZ-tu).

Życzę Pani Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam, jeżeli to Panią niepokoi, proszę się skontaktować z lekarzem. Kłopoty z pamięcią, orientacją, mową, zdolnością do skupienia mogą być objawami zaburzeń poznawczych. Zaburzenia pamięci mogą występować w wielu chorobach, nerwicy, depresji, przewlekłym stresie lub z przepracowania i zmęczenia. Warto skonsultować z lekarzem czas trwania objawów, czy stan się pogłębia, zastanowić się nad przyczyną. Warto zadbać o równowagę, obniżyć tempo życia, zadbać o sen, odpowiednią dietę. Pozdrawiam serdecznie