Czy zaburzenia psychiczne mogą być przeszkodą w studiowaniu?

wybieram się na medycynę, jednak miewam bardzo niepokojące stany psychiczne, stąd też moje pytanie: czy zaświadczenie o depresji lub pobyt w szpitalu psychiatrycznym(nigdy nie byłam, ale pytam w razie 'w') może zamknąć mi drogę do ukończenia studiów na kierunku lekarskim, zrobienia specjalizacji lub przyjęcia mnie do pracy na stanowisku lekarza? czy można jakoś dyskretnie załatwić swoje'sprawy psychiczne', bez ujawniania zaświadczeń od psychiatry o depresji itp?

Witam,

przebycie depresji lub leczenie się z jej powodu nie jest przeciwwskazaniem do podjęcia studiów na kierunku lekarskim. Nie ma prawnych uwarunkowań aby zamykać drogę do zawodu czy uzyskania później specjalizacji.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet

Witam Panią
Leczenie depresji nie powinno mieć wpływu na Pani
studiowanie.
Ważne natomiast jest, żeby ją Pani całkowicie wyleczyła.
Domyślam się, że jako przyszła studentka medycyny jest Pani
zwolenniczką stosowania leków, jednak powinna Pani wiedzieć,
że przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej,
nie tyle w ciele, co w duszy.
Zatem pomocy potrzebuje również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Leczenie farmakologiczne może przynieść ulgę,
lecz nie leczy depresji i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Żaden z leków psychotropowych nie leczy
depresji i nie zwalcza też przyczyny depresji .
Aby skutecznie, bezpiecznie i dyskretnie wyleczyć depresję
i jej uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która jest
najskuteczniejszą i dyskretną formą leczenia depresji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, no przecież lekarza obowiązuje tajemnica lekarska. Jeżeli jednak znajduje się Pani w trakcie leczenia psychiatrycznego, byłoby fair, gdyby poinformowała Pani o tym uczelnię. Radziłbym skonsultować się z psychoterapeutą aby uzyskać diagnozę co do tych
"niepokojących stanów psychicznych" i ewentualną rekomendację dalszej terapii jeżeli takowa wskazana.
Pozdrawiam