Czy zaburzenia widzenia mogą wynikać z zaburzeń neurologicznych?

Żona nie widzi rzeczy które są podwójne widzi tylko jedna rzecz. A jak czyta nie widzi początku wyrazu tylko musi czytać od końca. Jak parzy się na moje oczy to widzi mnie całego ale oko już widzi tylko jedno. Byliśmy u okulisty wszystko jest w normie. Pole widzenia też ok. Jaki to może być problem neurologiczny?

Witam.żona powinna mieć w maly mroczek centralny w polu widzenia lub mikrouszkodzenie w plamce żółtej. Jest to trudne do zrobienia na perymetrze. Można zrobić test Amslera bardzo dokładnie. Jeżeli te wyniki wyjdą bez zmian to choroba jest nie okulistyczna. Pozdrawiam serdecznie