Czy zaburzenie insuliny może być przyczyną otyłości i łysienia?

Dzien dobry, prosze o pomoc: Czy zaburzenie insuliny moze byc przyczyna otylosci i silnego lysienia androgenowego ? Wyniki insuliny to: na czczo 6,9 po 1 godz z obciazeniem 75g glukozy 42,5 po 2 godz. 33,3 Nomy to od 2,9 - 24,7 - Glukoza na czczo 89,7 mg/dl po 1 godz z obciazeniem glukozy 79,6 po 2 godz 100,6 Normy sa od 70,0 - 100,0 - Bede wdzieczna za pomoc ! Pozdrawiam

Witam bardzo,
Zaburzenia insuliny są zazwyczaj wynikiem nadmiernej masy ciała i zgromadzenia się zbyt dużej ilości tłuszczu w około trzewi (otyłość brzuszna).
Łysienie androgenowe wskazuje natomiast na zaburzenia endokrynologiczne (związane z układem hromonalnym) i otyłość jak najbardziej może mieć wpływ na tego typu zaburzenia.
Tak więc zaburzenia insuliny i łysienie to bezpośredni związek z nadmierną masą ciała, a nie odwrotnie.
Radzę udać się do lekarza w celu wykonania odpowiednich badań hormonalnych i badań krwi.
W razie pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam