Czy zaburzenie lękowe może przekształcić się w chorobę psychiczną?

Witam, Od 3 miesięcy mam zdiagnozowane przez kilku psychiatrów zaburzenie lękowe z napadami paniki. Przez ostatnie 2 miesiące praktycznie nie miałem objawów dzięki psychoterapii oraz lekom przeciwdepresyjnym. Jednakże ostatnio pod wpływem filmu z wątkiem o osobie chorej na schizofrenię ("Milczenie owiec") dostałem mocnego ataku paniki związanego z chorobą psychiczną. Wróciły wszystkie objawy nerwicy ze zdwojoną siłą. Niesamowicie boję się myśli o tym, że jestem chory psychicznie, że stracę kontrolę i oszaleję. Podczas ataku paniki dodatkowo pojawia się derealizacja. Stąd pytanie: czy zaburzenie lękowe może przekształcić się w chorobę psychiczną? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Stan derealizacji to jakby obrona mózgu przed nadmiarem bodźców, przy spadku dopaminy i podwyższonym poziomie adrenaliny (co jest związane z podwyższonym poziomem lęku). Doradzałabym Panu rozmowę ze swoim psychiatrą na ten temat, kto jak kto, ale psychiatra rozpoznałby u Pana chorobę psychiczną. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Pan stan się unormuje.