Czy zaburzenie miesiączkowania mogą być spowodowane antybiotykami?

Witam. Okres spóźnia mi się 6 dzień. Powinnam go dostać 14.11. Moje współżycie jest związane tylko z peetingiem, przy którym zawsze uważam, więc nie ma szans na ciąże. Czy tak spore (6dni) opóźnienie okresu, może być spowodowane antybiotykami, które przyjmuję? Oraz tym, że zmieniła się pogoda, bo jest zimniej? Pozdrawiam :)

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie, poza ciążą, może być spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, przyjmowaniem niektórych leków, jednakże może również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.