Czy zachowanie mojego 5-letniego syna może wskazywać na autyzm?

Witam mam 5 letniego syna , u ktorego niepokoi mnie kilka rzeczy.. Syn jest bardzo nerwowy lubi bawic sie sam uklada samochody wzdluz i nie daj boze ktos mu w tym przeszkodzi wtedy krzyczy gryzie pluje i wyzywa"przeklina".w przedszkolu tez woli bawic sie sam w gruoie sie nie skupia.od pewnego czasu zaczal bac sie kapieli do meza mego zwracal sie Tato a teraz mowi bezosobowo Ej lub po imieniu. Nie chce zakladsc rzeczy ktore ja mu daje tylko to co on sam sobie wybierze. Boi sie glosnej muzyki odkurzacza wiertarki itp. Ojjj duzo jeszcze pisania by bylo . czy to moze byc autyzm????

Witam
Aby stwierdzić autyzm u dziecka wskazana jest bezpośrednia obserwacja dziecka oraz dokładny wywiad z rodzicem. Opisane zachowania u dziecka mogą mieć wielowątkowe podłoże i nie muszą mieć związku z autyzmem. Proszę zgłosić się z dzieckiem do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na spotkanie z psychologiem, który pomoże rozwiązać opisany problem.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień dobry!
Koniecznie trzeba porozmawiać z psychologiem, który oceni funkcjonowanie dziecka.
Niestety na podstawie opisu nie da się tego stwierdzić. Potrzeba szczegółowego wywiadu i obserwacji dziecka, które może wykazywać na przykład trudności w obszarze Integracji Sensorycznej.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu