Czy zachowanie mojego brata świadczy o jakiejś chorobie psychicznej?

Mój 26-letni brat jest często bardzo nerwowy,kłótliwy i agresywny. Kłóci się całymi godzinami i nie potrafi się uspokoić i opanować. Czy takie zachowanie to choroba psychiczna, a jeśli tak to jaka?

Witam, aby potwierdzić lub wykluczyć chorobę psychiczną, niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry. Być może Pana brat chciałby skorzystać z rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się nad przyczyną nerwowości, kłótliwości.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Dzień Dobry Pani/Panu,

Nie ma możliwości zdiagnozowania niepokojącego zachowania u Brata, online - celowa osobista konsultacja neurologiczna, psychologiczna oraz psychiatryczna, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Serdeczności i pomyślności Państwu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam
Aby zdiagnozować chorobę psychiczną należy przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem z zastosowaniem testów badających określone sfery psychiczne w kierunku danej choroby i wówczas można stwierdzić określoną chorobę psychiczną. Agresywne zachowania, kłótliwość oraz nerwowość jest oznaką wielu zaburzeń osobowości, które nie muszą być chorobą psychiczną. Może to być skutek przebytej traumy, nagromadzonej złości, którą można przepracować w psychoterapii, czasem jest też wynikiem niedoboru określonych suplementów.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Trudno powiedzieć coś konkretnego o stanie Pana brata, czy te napady złości to jedyna rzeczy która Pana niepokoi, czy są też inne powody, dla których pyta Pan o chorobę psychiczną. To co na pewno można stwierdzić po tym opisie, to duże problemy z emocjonalnością i złością. Ale nawet poważne problemy z uspokajaniem się przy złości jeszcze nie świadczą o chorobie psychicznej. Najlepiej byłoby gdyby brat skorzystał z pomocy psychoterapeuty, gdzie mógłby np pracować nad zdrowym radzeniem sobie z emocjami i złością.