Czy zachowanie mojego męża może już świadczyć o uzależnieniu?

Witam. Moje pytanie dotyczy alkoholu. Boję się bardzo o męża, wydaje mi się że ma problem z alkoholem. Potrafi pić sam, nie ma umiaru w piciu, chowa alkohol gdzie się da, piwnica, samochód nawet ostatnio wódkę znalazłam w łóżeczku dziecka, nie pomagają prośby, groźby kompletnie nic. Zdarza się że mąż jak zacznie w piątek to kończy w niedzielę, gdy y nie praca obawiam a ie że mogłoby się to przedluzyc. Martwię się, nie mam pojęcia co robić, jak reagować, nue mam sił na kłótnie, mamy 2 letnie dziecko i kolejne w drodze, nie chce przechodzić tak dużego stresu, jestem bezradna. Proszę o pomoc i odpowiedź czy to jest już uzależnienie? :(

Witam,

na podstawie tego, co Pani opisuje, można wnioskować, że mąż ma problem z ilością wypijanego alkoholu, w określonym czasie. Wskazana jest konsultacja i diagnostyka w Poradni Leczenia Uzależnień. Zbyt mało danych, które mogłyby wskazywać chorobę alkoholową.
Pozdrawiam serdecznie