Czy zachowanie mojej siostry to objaw depresji?

Moja siostra ma niby depresję stwierdzoną przez x lekarzy lecz czy kiedy jest glodna a nie ma sily ugotować obiadu czy też dziecka nie prowadzi do szkoły albo leży 3 godz na podłodze bo mówi że ja wszystko boli i nie ma siły czy to jest depresja

Brak motywacji do codziennych aktywności, apatia, trudności w zmobilizowaniu się do podejmowania działań czy spowolnienie psychoruchowe, są jednymi z objawów depresji. W tym sensie- opisane przez Panią zachowanie siostry może być wynikiem depresji czy jej objawami. Warto jednak pamiętać, że są to jedne z objawów, a by zdiagnozować depresję konieczne jest potwierdzenie jej osiowych objawów przez wykwalifikowanego lekarza (najlepiej lekarza psychiatrę).

Szanowna Pani,

jeśli trzech lekarzy postawiło jednakowe rozpoznanie - Depresja, wymagane jest kompleksowe leczenie psychiatryczne, farmakoterapia i psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. Depresja jest chorobą!
Pozdrawiam serdecznie