Czy zacząć stosować Dulsevię?

Mam podejrzenie polineuropatii, jak na razie wiemy o niedoborze znacznym wit B12. Suplementuje ją. Dostałam od lekarza Dulsevię. Wiem, że to lek psychotropowy. Boję się bardzo wziąć go znając opinie innych chorych biorących Dulsevię. Skutki uboczne: bezsenność, pobudzenie...Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Pracuję w szkole, muszę mieć jasny umysł. Proszę Ania B.

Duloksetyna jest skuteczna w leczeniu bólu neuropatycznego. Najlepiej zacząć przyjmować lek stopniowo zwiększając dawkę - od 30 mg, rozpocząć leczenie w weekend. Najczęściej objawy uboczne, jeśli w ogóle sie pojawią, występują w pierwszych dniach leczenia. Trzeba spróbować, jeśli nie będzie Pani tolerować leku, zawsze można go odstawić. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani Aniu,

Zachęcałabym Panią, by osobiście skonsultowała Pani swoją wątpliwość z lekarzem ordynującym Pani leczenie.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605