Czy zacząć zażywać jakiś wapń dla wzmocnienia kości?

Kilka m-cy temu złamałam nogę,zastrzyki w brzuch, a teraz rękę, już bez zastrz. Chciałabym zacząć zażywać jakiś wapń dla wzmocnienia kości, ale wynik wapnia w bad.krwi i poprzednio po 2mies.od złamania wyniósł 2,62 i teraz jest podwyższony,choć mniej niż poprzednio. Teraz wapń wynosi 2,54 mmol/L a norma do 2,50. Wapń zjonizowany obliczony dla pH 7,40 wynosi 1,29 mmol/L a norma do 1,32.Fosfor nieorg.w sur.- 3,95 a norma do 4,50. Białko całk. 7,42 a norma do 8,70.Czy to świadczy, że mam za dużo wapnia, czy niekoniecznie lub jest źle wchłaniany.Czy mogę jednak zażywać wapń i w jakiej dawce, czy np. Calcium krystalicznie czyste-mleczan wapnia,tj.350 mg jonów wapnia w postaci mleczanu wapnia 3000 mg.

Witam
Proponuję zrobić badanie witaminę d3. Prowdopodobnie tu jest niedobór. Jeśli w badaniach okaże się niski poziom poniżej normy to proszę zacząć suplementować d3 z k2 i mk7 aby d3 odłożyło się w kościach.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu