Czy zaczerwieniona pochwa może oznaczać pochwę?

Dzień dobry. Mam zaczerwieniona pochwe. Pomyślałam że to grzybica i zastosowalam iladian po którym następnego dnia byłam opuchnięta tam na dole. Jeśli nie dotykam nie swędzi raczej odczuwam dyskomfort.pomyslalam że to grzybica i zastosowalam parokrotnie cenesten. Pomogło tylko na chwilę. Teraz mam biala kremowa wydzieline ( bez zapachu i grudek) która jak by usmieza poczucie dyskomfortu, oraz pochwe nie kest az tak zaczerwieniona. Czy to może być grzybica czy reakcja alergiczna?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna udać się Pani do ginekologa w celu wykonania wymazu. Może to być zarówno infekcja grzybicza, jak i bakteryjna, jak i reakcja alergiczna.