Czy zakażenie chorobami pasożytniczymi może dawać objawy astmy?

Witam .Mam pytanie do eksperta .Słyszałam że Podobne objawy do astmy dają pasożyty w organizmie , więc jeśli potencjalna osoba zarazi się pasożytami , objawy pokazują się nagle ? czy mają raczej charakter przewlekły i mogą trwać już od dzieciństwa np latami ? (jeśli np doszło do zarażenia w dzieciństwie ) czy osoby dorosłe mogą mieć astmę spowodowaną pasożytami ?jak to się ma do spirometrii ? czy w takim przypadku może wykazać jakieś nieprawidłowości ?Pozdrawiam serdecznie !

Aleksander Ropielewski

Choroby pasożytnicze nie dają objawów astmy. Owszem są choroby pasożytnicze powodujące kaszel jednak ma on inny charakter niż w przypadku astmy i przy głębszej diagnostyce udaje się obie przyczyny rozróżnić. W zależności od organizmu i rodzaju pasożyta objawy infekcji pasożytniczej mogą występować szybciej lub później, mniej lub bardziej gwałtownie.