Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zakażenie tą bakterią mogło objąć również partnerkę?

Miałem zapalenie gruczołu krokowego i terapie antybiotykiem. Po miesiącu przy kontroli lekarz zlecił mi jeszcze badanie posiewu nasienia, którego wykazało bakterie enterococcus faecalis w nasieniu. Lekarz przepisał antybiotyk. Chciałem zapytać czy zakażenie tą bakterią mogło objąć również partnerkę oraz czy w momencie kuracji aż do ponownego badania nasienia konieczne jest zaprzestanie współżycia z partnerką?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, Czy w pierwszej próbce też był E. faecalis? Większość pobranych próbek jest zanieczyszczonych bakteriami "okołocewkowymi ". Czy dobrze pobrał Pan próbkę? Partnerka nie musi sie leczyć . W razie pytań zapraszam na stronę i kontakt www.PrEPmed.pl. , Pozdrawiam, K. Gierlotka

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy