Czy zakażenie wirusem HIV może powodować łysienie?

Witam Czy zakażenie wirusem HIV może powodować łysienie? Jestem mężczyzną, mam 22 lata i ponad trzy miesiące temu przebyłem zapalenie mózgu wywołane ostrym zakażeniem HIV. Od ponad 3 miesięcy leczę się na HIV (przyjmuję Descovy i Tivicay), wszystkie wyniki mam dobre (wiremia na ostatnim badaniu wyszła poniżej 40, parametry wątroby dobre). Jakiś czas temu zaczęły mi wypadać włosy, szczególnie zauważalne jest to po umyciu i wytarciu ręcznikiem - na ciele, podłodze i ręczniku jest dość dużo moich włosów. Włosy myję codziennie różnymi szamponami. Ostatnio zauważyłem też że włosy na górze głowy są coraz rzadsze, a zawsze miałem bardzo gęste włosy, tak jak mama i cała jej rodzina - ciężkie do ujarzmienia, fryzjerzy zawsze narzekali że strzyżenie bardzo długo trwało bo były tak gęste :) mój ojciec odkąd miał około 25 lat zaczął łysieć i robiły mu się zakola, dlatego odkąd pamietam zawsze golił głowę na łyso. Jednak u mnie zakoli nie widać, tylko to przerzedzenie na górze głowy. Nie wiem czy to przez stres, małą ilość snu, przez zakażenie HIV lub leki które biorę, czy może to genetyka? Do jakiego lekarza się udać jeżeli problem będzie się nasilał i co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Przy takim wywiadzie przyczyn może być wiele i konieczna jest wizyta u dermatologa aby po badaniu moc coś więcej powiedzieć