Czy zakladanie prezerwatywy tuż przed wytryskiem jest bezpieczne?

Mam 17 lat i współżyję z moim chłopakiem od niedawna. Za każdym razem kiedy się kochamy on zakłada prezerwatywę dopiero przed wytryskiem - czy to bezpieczne??
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Stosunkowo wysoka skuteczność antykoncepcyjna prezerwatyw uzależniona jest od prawidłowego ich stosowania. Producenci zalecają zakładanie kondomu tuż po doprowadzeniu penisa do wzwodu. Takie postępowanie wiąże się z ryzykiem przedostania się preejakulatu do dróg rodnych kobiety.
Zakładanie prezerwatywy tuż przed wytryskiem niesie za sobą takie same ryzyko zapłodnienia co stosunek przerywany.
Pozdrawiam