Czy zaklejać plastrem i czekać aż paznokieć sam odpadnie?

Witam mam problem z paznokciem u nogi środkowym małym. Dziś rano zauwazylam ze od boku podniósł się od macierzą do połowy. Proszę o radę co powinnam zrobić czy udać się do lekarza aby go zdjąć czy zaklejać plastrem i czekać aż sam odpadnie. Mam wykupiony pakiet w Medicover czy jest tam jakiś specjalista bądź powinnam podejść na ostry dyżur?

W opisanym przez Panią stanie zwykle paznokieć schodzi sam, nie wymaga to interwencji lekarza. Natomiast rozstrzygnięcie z jakiego powodu tak się stało - to już wymaga kontaktu z dermatologiem i wykonania badań, np. w kierunku grzybicy.