Czy zakończenie antybiotykoterapii może wpłynąć na trudności we wchłanianiu glukozy?

Droga od pierwszego bardzo poważnego objawu hipoglikemii do jej zdiagnozowania zajęła 1,5 roku wizyt u lekarzy wszystkich specjalnosci i dopiero Pani mgr dietetyk poprawnie zdiagnozowała moje objawy 3 tygodnie temu, co potwierdziły badania obciążenia glukozą (wynik 47 po 2h od wypicia glukozy). Pierwsze zdarzenie 1,5 roku temu nastąpiło po wypiciu kilku kaw w ciągu dnia. Wieczorem nastąpiła silna tachykardia, trudności z oddychaniem, drgawki, zimno i uczucie umierania, trudnosci z mowieniem i wysokie cisnienie. Sytuację uratowały elektrolity kolegi. Tydzień później napad powtórzył się wieczorem po zjedzeniu na śniadanie dużej ilości smażonego bekonu. Po drugim zdarzeniu przez 8 miesięcy dochodziłem do siebie: stany lekowe, faktycznie zle fizyczne samopoczucie i wysokie cisnienie z atakami hipo (wowczas nie wiedzialem, ze to hipo, lekarze rowniez badali serce zamiast cukier). Przez kolejne miesiące zauważalne było delikatnie lepsze samopoczucie. Niemniej, nie czułem w pełni dobrze, jak kiedyś. W miedzyczasie po zidentyfikowaniu kolejno helicobacter, zapalenia dwunastnicy, refluksu i SIBO bylem przekonany, ze stany zlego samopoczucia wynikaja wylacznie z ww. schorzen. Po zmianie diety na lekkostrawna nie odczuwalem poprawy samopoczucia. Szukalem dalej. I w koncu Pani mgr zwrocila uwage, ze moj ostatni wynik glukozy jest co prawda dobry, ale dotyczy tylko poziomu po godzinie od spozycia. Poszedlem wiec na 2h. I miala racje. 47 po 2h i zjazd. Od 2 tygodni stosuje diete niskoglikemiczna, biore jednak nadal IPP i PROKIT na refluks i dwunastnice (dzis skonczylem tez brac po 2 tyg xifanax na SIBO). Dzis mialem ponownie napad hipo. po zjedzeniu miedzy posilkami banana, a po 2h 3 sztuk swiezyc daktyli z duza lyzka serka wiejskiego bez laktozy. 20 minut pozniej na spacerze uchodzilo zycie jak 1,5 roku temu. Najstraszniejsze uczucie jakie kiedykolwiek doznalem. Akurat przechodzilem kolo apteki i wszedlem po glukometr i elektrolity (teraz wiem, ze powinna to byc glukoza). Po wypiciu 2 porcji elektrolitow i zmierzeniu glukozy wynik wynosil 67. Przed zdarzeniem wydawalo sie, ze w przerwie miedzy posilkami, 1 banan i 3 daktyle 2h pozniej nie sa w stanie przywrocic wspomnien sprzed 1,5 roku. Zastanawiam sie czy IPP i PROKIT i skonczona dzis antybiotykoterapia nie wplywaja na trudnosci we wchlanianiu glukozy. W interencie nigdzie nie ma o tym mowy. Intuicja podpowiada mi, ze dzisiejsza reakcja organizmu jest nieproporcjonalna do generalnej diety, ktora stosuje i 1 banan i 3 daktyle z serkiem nie powinny wywolac takiej reakcji. Moze jestem w bledzie. 32 lata, 82 kg, 186 cm. Bede wdzieczny sa Panstwa diagnoze.

Proponuję wykonać badanie OGTT w laboratorium aby sprawdzić gospodarkę glukozy. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.