Czy zakrzepica jest niebezpieczna dla płodu?

Witam, jestem w 24 tyg ciąży i wyszły mi ostatnio wysokie d-dimery (1389ng a norma jest 500) Lekarz ginekolog skomentował to ze to nie dobrze, wypisał mi zastrzyki Fraxiparine 1ml raz dziennie przez kolejne 40 dni i potem znów mam zrobić d-dimery. Moje pytanie brzmi czy tak wysokie d-dimery i ewentualna zakrzepica bo o tym tez lekarz wspomniał są niebezpieczne dla dziecka? Jakie mogą być przyczyny takiego wyniku?? Czy są jakieś badania które mogę wykonać będąc w ciąży żeby wykluczyć zakrzepice ?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakrzepica jest niebezpieczna dla zarówno dla Pani jak i dla płodu. Nie są konieczne na tym etapie dodatkowe badania. Konieczne jest jednak przyjmowanie zaordynowanego leku. Powoduje on iż krew nie ma takich zdolności do krzepnięcia jak normalnie.