Czy zakrzepica może wrócić?

Ponad pół roku temu miałem wypadek w którym zlamalem nogę. Przez 6 tygodni noga w gipsie. Dostałem zakrzepicy za kolanem. Było leczenie przez zastrzyki w brzuch. Później brałem xarelto 20 codziennie. Miałem okres w którym zabrakło mi tabletek i nie brałem przez 3 dni. Teraz znów biorę. Ale od 3 dni noga strasznie boli znów w tym samym miejscu. Jak chodzę przestaje boleć. Dodam że miałem zanik mięśni w tej chorej nodze, nie miałem żadnych rehabilitacji. Ważę 120kg i boję się że zakrzepica znów wróciła

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna kontrola u angiologa, istnieje taka możliwość że powróciła nawet w przypadku przyjmowania leków. Jeśli tak się zdarzy wskazana dalsza diagnostyka w kierunku trombofili.
Pozdrawiam