Czy zakrztuszenie się orzeszkiem może spowodować jego dostanie się do płuc?

Witam, nie wiem do końca jak sformułować swoje pytanie, więc opiszę sytuacje: 16 grudnia podczas spotkania "przedwigilijnego" niestety z alkoholem zaksztusiłem się orzeszkiem arachidowym. Byłem pod wpływem alkoholu i nie wiem co się z nim stało (oczewiście zaczełem kasłać). Z natury jestem hipochondrykiem, a do tego przechodzę przeziębienie przez co mam objawy jak sporadyczny kaszel i bole pleców - raczej spowodowane przez nerwice, lecz jak nabieram głębiej powietrza nie wyczuwam u siebie jakiś furczeń lub gwizdów. Pytanie moje brzmi: czy orzeszek mógł wlecieć do płuc czy raczej zaczął bym się dusić ?

Ciało obce w drogach oddechowych daje objawy w zależności od położenia. Orzeszek jest dość duży więc nie wpadłby bardzo głęboko. Faktycznie, może drażnić i powodować kaszel. Jeżeli objawy przeziębienia będą się utrzymywały długo należy zgłosić się do lekarza. Być może podrażnił jedynie okolicę krtani i przedostał sie do przełyku.