Czy zakup stołowej przenośnej lampy na podczerwień to dobry pomysł na leczenie stanów zapalnych stawów?

Choruję na rzs i toczeń, ponadto mam skłonność do wybroczyn podskórnych. Czy zakup stołowej przenośnej lampy na podczerwień to dobry pomysł, by leczyć stany zapalne stawów? Czy naświetlanie taką lampą stymuluje ona rozwój komórek nowotworowych?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

taka lampa może rzeczywiście zwiększyć ryzyko nowotworzenia jeśli jest stosowana zbyt często. Odradzam Pani ten zakup gdyż zwiększona skłonność do wybroczyn lub krwawień jest przeciwwskazaniem dla terapii podczerwienią.

Pozdrawiam.