Czy zalecane jest podawanie kaszek mlecznych w diecie 10-miesięcznego dziecka?

Dobry wieczór, Mam 10 miesięczne dziecko karmione naturalnie. Czy zalecane jest podawanie kaszek mlecznych w diecie takiego dziecka? Aktualnie przygotowuje kaszki bezmleczne na wodzie. Czy one są wartościowe?

Dzień dobry :)

Wprowadzenie do diety mleka krowiego zaleca się po 12 miesiącu życia.

Poniżej podaję wskazówki, w jaki sposób należy rozszerzać dietę dziecka między 9 a 12 miesiącem życia:
- karmienie piersią powinno odbywać się na żądanie,
- pokarmy uzupełniające: mięso i ryby drobno posiekane lub zmiksowane (dobrej jakości, z pewnego źródła, zalecane rodzaje: indyk, kurczak, gęś, kaczka, wołowina, jagnięcina, królik, śledź, łosoś, halibut, szpot- świeże), warzywa i owoce: gotowane i rozgniecione lub surowe posiekane, jajka, kasze, makarony, pieczywo, sok przecierowy (bez dodatku cukru), jogurt naturalny, kefir, sery,
- zioła, np. koperek, natka pietruszki, bazylia, mięta (ok. 1/4 - 1/2 łyżeczki),
- orientacyjna wielkość porcji: 190 - 220 ml,
- zaleca się od 4 do 5 posiłków.

Proszę pamiętać, że wprowadzanie nowych produktów do diety dziecka wymaga niejednokrotnie cierpliwości rodzica. Czasem nowy produkt należy podawać dziecku kilka/kilkanaście razy, aby zaakceptowało jego smak. Proszę rozpocząć od niewielkich porcji i stopniowo zwiększać ich ilość.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA