Czy założony pessar jest niebezpieczny dla ciąży?

Dzien Dobry, jestem w 24tc mam zalozony pessar na szyjke o dł 21mm. Wczoraj podczas aplikowania globulki poczulam pessar palcem co nigdy wczesniej sie nie zdarzalo. Podczas chodzenia lezenia nie czuje jego obecnosci. Czy pessar sie sam obniżył czy moze to byc efekt skrocenia szyjki badz rozwarcia?? Bardzo sie boje przedwczesnego porodu. Dodatkowo jestem studentka i w sobotę chcialam pojechac na egzamin 40km w jedna strone oczywiscie jako pasazer . Czy bedzie to niebezpieczne dla ciazy?

Myślę że jazda samochodem z przerwami nie powinna być zagrożeniem, ale lepiej zapytać lekarza ginekologa prowadzącego ciążę.
Sam pessar pomaga utrzymać zamkniętą szyjkę więc proszę się nie obawiać.