Czy zamiast Bisocardu można zastosować inny lek na nadciśnienie?

mam 72 lata. biore leki na nadcisnienie tj. inhibace 2,5 mg od kilku dni mam podwyzszone cisnienie tj. 150/70, 150/90, 160/85 tetno 64-66. Lekarz przypisal dodatkowo tertensif, bisocard. Obawiam się tego ostatniego, bo mam sklonnosc do nieporzadanych efektow, a bisocard daje ich mnogośc.,przy czym należy wciąz kontrolować poziom tetna.Czy zamiast bisocardu można zastosować inny lek

Bisocard jest lekiem bezpiecznym. Nie trzeba "ciagle" monitorować tętna. Wystarczy czasem zrobić EKG. Każdy lek może powodować działania niepożądane. Jeśli takie wystąpią to proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, który zmieni lek na inny. Decyzja należy do lekarza.