Czy zamiast Fraxiparine lekarz rodzinny może mi przepisać Neoparin?

Dzień dobry. Przez 8 tygodni na zakrzepicę brałam fraxiparine 1 ml, jeszcze mam ją brać przez 6tyg., ale nigdzie w mojej miejscowości nie ma i żadna z aptek jej nie zamówi, bo nie ma w hurtowniach. Lekarz naczyniowiec przyjmuje za 2 tyg. Czy zamiast tego leku lekarz rodzinny może mi przepisać neoparin, który jest dostępny.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza rodzinnego. Myślę, że powinien wypisać Neoparin bez problemu, po prostu w tej samej dawce, co Fraxiparine.