Czy zapalenie błony śluzowej żołądka może być spowodowane nerwicą?

Witam, mam pytanie, które strasznie mnie korci i trochę mi głupio pytać, ale zbliża się wesele mojej siostry, więc chcę poznać odpowiedź. Mianowicie ostatnio wykazało mi, że mam nerwicę lękową, a u gastrologa dodatkowo wykazało mi gastropatię rumieniową. Lekarz powiedział, że to nic groźnego, ale lepiej abym o to zadbała. Moje główne pytanie to czy mogę wypić jakikolwiek alkohol na tej imprezie, bo nie ukrywam, że impreza na pewno będzie zakrapiana i czy jeśli wypiję kilka piw lub drinków to czy nic się nie pogorszy? A moje drugie pytanie czy zapalenie błony śluzowej żołądka może być spowodowane nerwicą?

Szanowna Pani,
w przypadku pobudzenia układu współczulnego, taki mechanizm obserwuje się, w zaburzeniach lękowych - potęguje się aktywność narządów wewnętrznych, np. nadmierne produkowanie kwasów żołądkowych, co może być przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka, w przypadku, kiedy nie ma innych przyczyn, które potwierdzą lub wykluczą badania endoskopowe.
Pozdrawiam serdecznie