Czy zapalenie błony śluzowej żołądka może mieć wpływ na utratę wagi?

Witam czy poniższe schorzenia mogą mieć wpływ na utratę masy ciała z 72kg na 67?jeśli tak, proszę bardzo o wyjaśnienie. Zapalenie dolnego przełyku, niedomykalnosc wpustu, refluks, zapalenie błony śluzowej żołądka, nadsocznosc.TEST H-P/ /z góry dziękuję o pozdrawiam. PS nie bardzo wiem co to jest nadsocznosc

Lek. Katarzyna Szymczak

Może mieć wpływ na spadek wagi ze względu na zaburzone wchłanianie, nadsocznosc oznacza że wytwarzane jest za dużo soku żołądkowego.
Pozdrawiam