Czy zapalenie brzegu powiek ma wpływ na wzrok?

Witam, mam 22 lata. 17 stycznia udałam się do okulisty z zapaleniem brzegu powiek, po czym lekarz odkrył u mnie wade wzroku i astygmatyzm. Miałam zapisane szkła -1,75 i -1,00 . Po dwóch tygodniach noszenia okularów strasznie bolała mnie głowa i oczy. Poszłam ponownie na badania i okazało się ze mam wadę -0,25 i -0,50 . Skąd wzieła sie aż tak duza róznica? czy zapalenie brzegu powiek ma wpływ na wzrok? Czy pierwszy lekarz popełnił bład w badaniu zapisując mi okulary przed wyleczeniem zapalenia?

Witam.Refrakcja zależy od stanu powierzchni oka wiec mogło to się zmienić. Poza tym okulary miała Pani przymierzone. Modę doktor nie zakropił do badania.może źle Pani popatrzyła w komputer.pozdrawiam serdecznie