Czy zapalenie dolnych dróg moczowych i przyjmowanie Furaginum może mieć wpływ na wynik domowego testu ciążowego?

Witam chciałam się zapytać czy zapalenie dolnych dróg moczowych i przyjmowanie Furaginum może mieć wpływ na wynik domowego testu ciążowego? test z krwi zrobiłam 10dni po stosunku i wyszedł negatywny ale jestem już dwa dni po terminie spodziewanej miesiączki i nie wiem czy wynik testu z moczu będzie miarodajny

Witam,
testy wykonywane z moczu często dają błędne i niemiarodajne wyniki.
Proponowałabym poczekać na miesiączkę - po zakażeniu dróg moczowych i antybiotykoterapii możliwe wydłużenie cyklu.
Ale dla pewności można wykonac jeszcze test betaHCG z krwi,

pozdrawiam!