Czy zapalenie jelita krwawego może powodować krwawienie?

Witam. Po kolonoskopii (drugiej) stwierdzono mi lekkie zapalenie jelita krętego i grubego oraz nieznaczne przekrwienie. Lekarze powiedzieli ze nie sa w stanie powiedzieć narazie skąd takie zapalenie się wzieło , ponieważ histopato nie wykazało mikroskopowego zapalenia jelita. Moje pytanie jest taki czy z tego zapalenia możliwa jest domieszka krwi w kale i jak mogę rozpędzić te zapalenie jezeli nie otrzymałem przeciwzapalnych leków ? Z góry dziękuje , pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wystąpiło krwawienie konieczna ponowna wizyta u lekarza prowadzącego diagnostykę w zależności od rodzaju krwawienia będzie można zalecić dalsze postępowanie