Czy zapalenie krtani będzie się utrzymywać przez kilka tygodni?

Miesiąc temu zachorowałam na zapalenie krtani. Nadal jednak utrzymuje się lekka chrypka i uczucie zalegania wydzieliny (którą oczywiście odkrztuszam). Słyszałam, że takie objawy z uwagi na podrażnienie śluzówki mogą się utrzymywać prawie do 8 tygodni. Czy to prawda?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, niestety po takim zapaleniu błona śluzowa potrzebuje czasu na regenerację. U różnych osób i w zależności jak ciężkie było to zapalenie, ten proces może trwać od 2-3 tygodni do 2 miesięcy i dłużej. Trzeba dać sobie czas na pełne wyzdrowienie.