Czy zapalenie okolowierzchołkowe może dawać takie stany podgorączkowe?

Witam, Mam 21 lat jestem mezczyzna i od jakiegos czasu (2 miesiace) mam stan podgoraczkowy. Sytuacja jest o tyle dziwna, ze z rana zaraz po tym jak wstane mam przewaznie 36.1 - 36.4, po czym temperatura wzrasta do normalnej (zawsze wystepowala u mnie temperatura 36.54 mierzona wiele lat tym samym termometrem) po czym okolo godz 12-13 wzrasta do 36.9, a nastepnie okolo godz 16 jest 37.2. Taka utrzymuje sie okolo 2 godziny i spada do 37.0, po czym kolo 21-22 jest juz normalna. Zaobserwowalem to po grypie, ktora przebylem jakies 7 tygosni temu. Wiem, ze to byla jakas sezonowa choroba, poniewaz cala moja rodzina ja miala. Wczesniej nie mierzylem tej temperatury, poniewaz nie czulem takiej potrzeby, chociaz mam podejrzenia, ze ten stan podgoraczkowy wystepowal, bo bylem taki... jak nie ja. Ospaly i marudny. Meczy mnie to, bo to nie jest normalny stan. Z rana jeszcze dobrze funkcjonuje, ale gdy przychodzi godz 16 i 37.2 opadam z sil i najchetniej bym siedzial i nic nie robil. Badania jakie wykonaly nic nie wnosza, a bylo ich duzo. Morfologia krwi - w normach OB - 5 Crp - 0.06 Przeciwciala IgM i IgG, oraz Western blot - ujemny (jedynie dodatnie bialko p41 odpowiedzialne za wici bakteryjne) Hiv ujemny Kila ujemny Lamblie IgG IgM - ujemny Chlamydia Pneumonia - ujemny Wymaz z gardla - nornalna flora bakteryjna (mam oblozony tyl jezyka ktory regularnie czyszcze, nie jest to candida, bo wymaz mykologiczny jej nie wykazal) Helicobacter Pyroli - ujemny Badanie kalu na pasozyty - ujemny (jedyne co wyszlo w kale to kulki tluszczu nielicznie, skrobia i Candida albicans nielicznie. Z tego co mowil lekarz jest to czesta przypadlosc) Usg jamy brzusznej idealne. Amylaza i lipaza w normie, Alt Ast GGTP idealne. Bilirubina w normie Echo serca - super Jedyna rzecz jaka mi dolega to prawdopodobnie zapalenie okolowierzcholkowe 5 zeba u gory po prawej stronie po leczeniu kanalowym 2 lata temu. Zab nie boli i w ogole go nie czuje, jedynie wyszlo na panoramicznym RTG zebow, oraz czasem posmak ropy ewidentnie z nosa, jednakze nie mam dolegliwosci z tym zwiazanych, ani kataru, ani zatkanego nosa, ani bolu ani nic. Czasem tylko taki posmak, albo raczej zapach. Jest on niewyczuwalny dla innej osoby. Oraz mam ze 3 popsute zeby (w baaardzo malym stopniu, po prostu do borowania). Czym to moze byc spowodowane? Czy zapalenie okolowierzcholkowe moze dawac takie stany podgoraczkowe? Czy jest mozliwe bez podwyzszonego crp i ob?

Proszę wyleczyć zęby. Podawane przez Pana zmiany temperatury w ciągu dnia są rzeczą naturalną i nie wzbudzają wielkich podejrzeń. Okresowo każdy ma prawo mieć mniejszy napęd. Warto zastanowić się nad sposobem spędzania wolnego czasu, czy wystarczająca ilość sportu w tygodniu towarzyszy Pana życiu. Pana wyniki są naprawdę dobre .